تفاوت برنج ایرانی و خارجی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. برنج
  6. chevron_right
  7. تفاوت برنج ایرانی و خارجی

 

تفاوت-برنج-ایرانی-و-خارجیتفاوت برنج ایرانی و خارجی:

در نگاه کلی برنج ایرانی از هر لحاظ در مقایسه با برنج خارجی برتر است، چه از نظر کیفیت،طعم،عطر و پخت اما پر واضح است که برنجی با این خصوصیات هزینه بیشتری نسبت به برنج خارجی دارد و شاید هزینه‌ی کمتر برنج خارجی نسبت به برنج ایرانی تنها مزیت برنج خارجی باشد که همین هزینه کمتر در شرایط اقتصادی کنونی فروش این برنج ها را بیشتر کرده است
از ابتدا در ایران برنج ایرانی به عطر و طعم خوش معروف بوده است اما در مقابل برنج خارجی از جمله هندی و پاکستانی بسیار قدبلند تر بوده و طبخ آن بسیار راحت و بی دردسر و نیاز به تجربه خاصی ندارد و اکثراً کسانی که تجربه خاصی در آشپزی ندارند انتخابشان این برنج است اما برنج ایرانی روش های طبخ خاص خودش را دارد و باید نکات خاصی را در پختن برنج را رعایت کرد.

تفاوت برنج ایرانی و خارجی

اگر بخواهیم از لحاظ ارزش غذایی این دو برنج و مقایسه کنیم برنج ایرانی با اختلاف بسیار زیاد دارای ارزش غذایی بیشتری است
تفاوت بدی این برنج ها در نحوه نگهداری آنهاست برنج ایرانی روشهای نگهداری دارد که در مقاله ای تحت عنوان روش های نگهداری برنج در قسمت مقالات سایت موجود میباشد و شما میتوانید به آنها رجوع کرده و آنها را مطالعه کنید.
اما برنج های خارجی نیاز به نگهداری خاصی ندارند و آن هم به دلیل مواد نگهدارنده که در این نوع برنج ها موجود است.
یکی دیگر از تفاوت ‌های برنج ایرانی و خارجی در روش‌های پخت آن از همان طور که در بالا گفته شد برنج خارجی را می‌توان به راحتی هر اندازه بدون ترس از خمیر شدن آن پخت کرد اما برنج ایرانی باید روش‌های پخت خاصی را مدنظر داشت این روشها به صورت تئوری و عملی در طول زمان به دست می آید.
نکته آخر این که برای حفظ عطر و بو و ارزش غذایی برنج ایرانی، توصیه می‌شود که این برنج به صورت کته پخته شود تا ارزش غذایی آن حفظ شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سلام به فروشگاه شلتوک خوش آمدید، هر سوالی که درمورد فروشگاه دارید رو از ما بپرسید! ما آماده پاسخگویی به شما بزرگواران هستیم
Send via WhatsApp